درمان بواسیر با لیزر

بیماری بواسیر بیماری رایجی است که نیمی از افراد در هر برهه ای از زندگی شان به آن مبتلا می شوند

درمان بواسیر با لیزر

بیماری بواسیر بیماری رایجی است که نیمی از افراد در هر برهه ای از زندگی شان به آن مبتلا می شوند

این کلینک با هدف ازائه خدمات درمانی تخصصی در زمینه بیماریهای نشمین گاه که شامل : هموروئید, فیستول , شقاق , کیست مویی بیش از 2 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه تحت نظر جراح متخصص افتخار دارد تا کلیه خدمات درمانی و بهداشتی را در زمینه بیماری های کلون و رکتوم ( هموروئید یا بواسیر، فیستول ، شقاق ، کیست مویی) را به هموطنان عزیز ارائه نماید.

 • ۱
 • ۰

کلینیک نوین تخصصی ترین مرکز ارائه دهنده خدمات درمانی بیماری های نشیمنگاهی زیر نظر بهترین پزشک متخصص هموروئید ( بواسیر ) ، فیستول ، شقاق و کیست مویی

چنانچه ارتباط نامتعادل و غیرعادی به صورت یک لوله، بین اندام ها و یا رگی که دارای بافت پوششی است ایجاد شود، عارضه ای به نام فیستول ایجاد می شود. چنانچه این پرسش برای شما ایجاد شده که فیستول چیست؟ باید بدانید فیستول بیماری است که ممکن است در بخش های خاصی از بدن ایجاد شود. اما اصلی ترین مکانی که اغلب دچار این بیماری می شود، مقعد می باشد. براساس طبقه بندی سازمان جهانی بهداشت این بیماری می تواند در محدوده چشم، در سیستم گردش خون، سیستم تنفسی، در سیستم گوارشی، سیستم ماهیچه‌ای، در سیستم ادراری تناسلی و به علت بیماری های مادرزادی ایجاد شود. اما باید به طور اختصاصی می توان در ارتباط با فیستول مقعد بیان کرد که، در اطراف روده بزرگ و در نزدیکی مقعد غده هایی وجود دارند که با ترشح موادی نقش به سزایی در سلامت بدن ایفا می کنند. ترشحات این غدد به داخل روده ی بزرگ تخلیه می شود. اگر این دهانه ها بسته شوند، غدد دچار عفونت (آبسه) می گردند. اما لازم به ذکر است که هر آبسه ای سبب ایجاد فیستول نمی شود.

فیستول و درمان آن با لیزر

دلایل ابتلا به فیستول

آبسه ممکن است به علت وجود باکتری و یا گیر کردن مقداری مدفوع در غدد ایجاد شود. بنابراین خود فرد دراین مسئله هیچ نقشی ندارد. اما باید بدانید که این عفونت مکن است به وسیله عواملی چون یبوست، اسهال مزمن، کولیت و یا التهاب روده به وجود بیاید. هم چنین ممکن است یک عمل جراحی سبب به وجود آمدن فیستول شود. با وجود هرکدام از این عوامل ممکن است پارگی در ناحیه ی مقعد ایجاد شود و زمینه ابتلا به فیستول مقعد ایجاد گردد.

نشانه ها و علائم فیستول مقعد

اولین نشانه ای که می تواند بیانگر فیستول باشد وجود شکاف در ناحیه ی مقعد است. با مبتلا شدن به شکاف مقعد در حین حرکات روده فرد احساس پریشانی و درد می کند. و پس از دفع مدفوع ممکن است خون مشاهده شود. به طوری کلی نشانه هایی که می توان از آن به ابتلا به فیستول پی برد عبارتند از:

 • ترشح همراه با چرک از یک یا دو سوراخ در اطراف مقعد
 • وجود برجستگی در اطراف مقعد
 • احساس درد پس از دفع مدفوع
 • سوزش و خارش در اطراف مقعد
 • تغییر رنگ پوست و التهاب اطراف ناحیه مقعد

پیشگیری از ابتلا به فیستول

می توان گفت راه مشخصی برای جلوگیری از ابتلا به فیستول وجود ندارد. اما با رعایت توصیه هایی شاید بتوان در کنترل این بیماری موفق شد. از جمله به کارگیری یک رژیم غذایی سالم برای دچار نشدن به یبوست و اسهال مزمن. همچنین رعایت بهداشت فردی و عدم ایجاد رابطه جنسی از طریق مقعد می تواند در جلوگیری از ابتلا به فیستول تاثیرگذار باشد.

آشنایی با فیستول و درمان آن

روش های درمان فیستول

به طور کلی درمان خانگی و دارویی برای از بین بردن فیستول وجود ندارد. اما ممکن است پزشک برای کاهش عفونت، یک دوره داروی آنتی بیوتیک به بیمار بدهد. براین اساس چاره ای جز استفاده از عمل باقی نمی ماند. این کار بسته به اندازه و محل قرارگیری فیستول می تواند متفاوت باشد. یکی از این روش ها، جراحی باز می باشد. چنانچه نتوان برای فرد از بی حسی موضعی استفاده کرد، پزشک بیمار را بیهوش می کند. در این روش با تیغ جراحی فیستول را برش می زنند و فرد ممکن است تا روز بعد در بیمارستان بستری شود. روش دوم که جدیدترین روش درمان فیستول می باشد، استفاده از لیزر است. برای آشنایی بیشتر با این روش با ما همراه باشید.

درمان فیستول با لیزر

می توان گفت بهترین راه درمان فیستول لیزر می باشد. با بررسی مزایای لیزر نسبت به جراحی باز می توان به این مسئله پی برد. در عمل با لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود بنابراین احتیاجی به بیهوشی و بستری شدن بیمار در بیمارستان نمی باشد. خونریزی ناشی از عمل با لیزر در مقایسه با جراحی بسیار کمتر است. برخلاف جراحی که دوران نقاهت یک تا دو ماهه دارد، با این روش فرد به راحتی می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد. به وسیله عمل با لیزر فرد دچار درد شدید نمی شود و به نسبت عمل با جراحی درد کمتری احساس می کند.

مراقبت های پس از درمان

چنانچه فرد پس از عمل درد داشته باشد می تواند از مسکن استفاده کند. فقط باید این نکته را یادآور شد که استفاده ازمسکن هایی که باعث یبوست می شوند شرایط را بدتر می کند. خوردن ملین و نشستن در وان آب ولرم می تواند کمک کننده باشد. هم چنین در جراحی های باز باید پانسمان فرد مرتب عوض شود تا التهاب از بین برود و بسته به شدت جراحت، فرد در منزل استراحت نماید.کیست مویی در بیشتر موارد یک بیماری ژنتیک است که طی آن موهای ناحیه انتهای ستون فقرات یا در اصطلاح عامه مردم دنبالچه، به جای آن که از سمت ریشه به سمت پوست حرکت داشته باشد و بیرون بزند؛ مستقیماً بدون اینکه بیرون بیاید به سمت زیر و بافت زیر پوست نفوذ کرده و ایجاد التهاب می کند. در نهایت باعث ایجاد حفره در بدن می شود که دور آن را با توده و کیست محدود نموده و به مرور زمان داخل این توده ترشحات جمع شده التهاب ایجاد می شود. در برخی از موارد با ترشحات چرکی و یا درد زیاد و یا هر دو این موارد همراه است و یا اینکه بر روی این التهاب یک سوراخ کوچک ایجاد شده و این چرک تخلیه می شود. برای کسب اطلاعات در این زمینه که بیماری کیست مویی چیست؟ با ما همراه باشید.
به طور کلی کیست مویی یکی از بیماری های شایع قسمت انتهای ستون فقرات ( دنبالچه) است که فرد مبتلا در این ناحیه دچار برگشت مو می شود. در اصطلاح پزشکی به آن کیست مویی یا سینوس کیست مویی اطلاق داده می شود.
کیست مویی یکی از بیماری های شایع است به گونه ای که برخی از صاحب نظران براین باور هستند که در زمان جنگ جهانی دوم، این بیماری بیشتر در میان افرادی که از ماشین های نظامی که بسیار خشک بودند و کمک فنر های خوبی نداشتند و یا سربازان رویت شده است. لذا علت به وجود آمدن بیماری کیست مویی را در این افراد، نشستن طولانی مدت و یا ضربه خوردن می دانستند. به طور کلی به بیماری رانندگان جیپ معروف شده بود. اما پس از گذشت سال ها و انجام تحقیقات متعدد به این باور دست یافتند که جیپ ها تنها بروز علایم بیماری کیست مویی را تسریع می بخشد.

دلایل بروز بیماری کیست مویی

آنچه مسلم است بیماری کیست مویی می تواند بر اثر عوامل متعددی ایجاد شود که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

 • ژنتیک : ارثی بودن در ابتلا به این بیماری بسیار حائز اهمیت است، چرا که طبق تحقیقات به عمل آمده ممکن است در یک خانواده بیشتر افراد به این بیماری مبتلا شوند و حتی نسل های بعدی این بیماری را داشته باشند.
 • افراد پر مو : به طور کلی ریسک ابتلا به این بیماری در افراد پر مو بیشتر است. اما باید توجه داشت که طبق آمار موجود این مهم نمی تواند در ابتلا به بیماری کیست مویی بسیار تاثیر گذار باشد.

کیست مویی چیست؟

عوامل تشدید کننده کیست مویی

بدیهی است عوامل متعددی می تواند در بروز و یا تشدید بیماری کیست مویی دخیل باشند.

 • کم تحرکی : با پیشرفت علم و صنعت در عصر حاضر بسیاری از افراد دیگر تحرک لازم و کافی را ندارند. بنابراین شاهد افزایش آمار ابتلا به بیماری کیست مویی هستیم، چرا که در هنگام بی تحرکی و یا کم تحرکی التهاب موجود سریع بروز خواهد کرد.
 • هورمونال : این مهم اغلب در دوران نوجوانی و جوانی اتفاق می افتد که باعث می شود غدد ترشحی آن ناحیه فعال تر شود و بر اثر آن کیست مویی بزرگ تر شود.
  آنچه مسلم است در بروز بیماری کیست مویی بر اثر هورمونال، میکروبی وارد بافت غده ای آن ناحیه می شود و التهاب و تورم نیز به همراه دارد، اما باید توجه داشت که در این شرایط فرد مبتلا ممکن است یا از طریق ترشحات موجود پی به بیماری خود ببرد و یا اینکه با یک تورم بزرگ و دردناک در ناحیه انتهای ستون فقرات مواجه می شوند چرا که در این صورت دریچه بسته شده است و تجمع ترشح و میکروب حاصل شده و آبسه کرده است.

روش های درمان کیست مویی

روش های مختلفی برای درمان کیست مویی وجود دارد. اگر کیست عفونت زیادی نکرده باشد می توان با روش های سنتی و در منزل تا حدودی آن را معالجه نمود. توصیه های زیادی برای این کار شده است. از مصرف آنتی بیوتیک تا تهیه ی انواع پمادهای گیاهی. اما اگر کیست مویی عفونت زیادی داشته باشد، به راحتی نمی توان آن را درمان کرد. توصیه ما این است که با مراجعه به پزشک برای انتخاب بهترین راه تصمیم بگیرید. چنانچه بخواهید از روش جراحی استفاده کنید باید بدانید جراحی به دو روش باز و بسته انجام می گیرد. در جراحی باز، پس از بیهوش کردن شخص بیمار؛ با خارج کردن کیست مویی آن را بخیه نمی زنند تا با گذشت زمان، جای آن از کف پر شود. در روش دوم نیز پس از خاج کردن کیست مویی آن را بخیه می زنند. با گذشت حدود ده روز می توان برای خارج کردن بخیه به پزشک مراجعه نمود. اما آخرین و بهترین گزینه لیزر می باشد که در زیر به آن می پردازیم.باید توجه داشت که وجه تمایز انجام جراحی در گذشته و امروز در بخیه زدن است، چرا که در گذشته بر این باور بودند که با دوختن محل جراحی فرد در مدت زمان کوتاهی درمان می شود. اما امروزه پزشکان بر این باور هستند که بهتر است محل انجام جراحی دوخته نشود و بالعکس باز بماند و بیمار روزانه آن قسمت را شست و شو دهد تا به تدریج بافت آن ناحیه ترمیم شود.

درمان کیست مویی با لیزر

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر نیاز به انجام جراحی با چاقو نیست، چرا که در روش های قدیمی جراحی، دوران نقاهت بیمار طولانی بوده و همچنین باید درد بسیاری را تحمل می کرد، اما عمل از طریق لبزر دارای مزایایی متعددی است که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

 • انجام بی حسی موضعی
 • عدم نیاز به تراشیدن زخم
 • عدم نیاز به پانسمان
 • کاهش چشمگیر درد
 • سرپایی بودن جراحی
 • کاهش دوره نقاهت

 

مراقبت های پس از انجام لیزر

پس از درمان کیست مویی بهتر است بیمار در ناحیه کیست مویی از لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده کند تا دیگر در ناحیه مورد نظر مو رویش نداشته باشد و از این طریق به درمان موثر و کامل دست یابد، از این رو کلینیک بیماری نشیمن گاه با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر اقدام به انجام درمان کیست مویی می نماید.

دلایل بازگشت بیماری کیست مویی

گفتنی است در برخی از موارد این احتمال وجود دارد که بیماری دوباره عود پیدا کند که در ادامه به این موارد اشاره خواهد شد.

 • عدم تخلیه کامل بافت
 • عدم انجام لیزر برای حذف موهای زائد پس از جراحی
 • بخیه زدن

باید توجه داشت که در انجام جراحی با استفاده از چاقو برای درمان عود سینوس مویی، محل انجام جراحی بسیار وسیع تر و عمیق تر می باشد اما این در حالی است که در انجام با لیزر می توان تنها با سوزاندن ریشه موهای موجود به نتیجه مطلوب دست یافت. بنابراین حتی در صورت بازگشت بیماری، انجام درمان از طریق لیزر توصیه می شود.
طبق آمار موجود میزان بازگشت بیماری کیست مویی در هر دو روش جراحی و لیزر به یک اندازه است و به طور تقریبی حدود ۱۰ درصد پیش بینی شده است. اما باید توجه داشت که انجام لیزر موهای زائد پس از جراحی می تواند درصد بازگشت بیماری را تا دو درصد نیز کاهش دهد. این در حالی است که آمار بازگشت بیماری کیست مویی در افراد تحت درمان قرار گرفته توسط کلینیک بیماری نشیمن گاه تقریبا صفر است.

منابع بیشتر:

http://nolouf-wifi-team.forum-box.com/profile.php?mode=viewprofile&u=676
https://www.vinow.com/wwwtalk/profile/vanaklaser70/
http://forums.atlasreactorgame.com/member.php?50155115-vanaklaser70
https://www.mnfclub.com/forum/member.php?action=profile&uid=19192
http://ms-the1.level52.com/profile.php?mode=viewprofile&u=620
https://thesmartlocal.com/comm-my/m/profile/7617-vanaklaser70
https://ecastats.uneca.org/acsweb/cr/UserProfile/tabid/866/userId/727899/language/en-GB/Default.aspx
https://www.mnfclub.com/forum/showthread.php?tid=28&pid=38939#pid38939
http://forums.atlasreactorgame.com/showthread.php?9104-http-vanaklaser.ir&p=17869#post17869
https://ecastats.uneca.org/acsweb/cr/Forum/tabid/863/forumid/12/postid/36631/scope/posts/language/en-GB/Default.aspx#36631
https://news.akhbarrasmi.com/news/139708213272310003/%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D9%8A%D9%94%DB%8C%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%8A%D9%94%D9%85-%D9%88-%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C/
http://nolouf-wifi-team.forum-box.com/t8056-Wigs-Regarding-Wives.htm#p153986
http://nolouf-wifi-team.forum-box.com/t8239-Pandora-Black-Braided-Double-Leather-Charm-Bracelet-Discount.htm#p153987
http://nolouf-wifi-team.forum-box.com/t8280-http-jarah-clinic.htm
http://nolouf-wifi-team.forum-box.com/t8279-http-vanaklaser-ir.htm
http://www.authorstream.com/jarahclinic/
http://mobilestore.coolforum.info/profile.php?mode=viewprofile&u=6114
http://alaroob.com/forums/member.php?250305-jarah-clinic
http://alinez-hacker.mwik.com/profile.php?mode=viewprofile&u=1237
http://www.escalade-alsace.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=1431
http://forum.aa-slovenia.si/memberlist.php?mode=viewprofile&u=139775&sid=083bfc0b7572ab7c1dec82c2a337232d
https://curecoin.net/forum/profile/nadihamidi2017/
https://forum.yugiohcardmaker.net/user/909584-jarahclinic/
http://primmarketing.ru/my/profile/edithttps://thesmartlocal.com/comm-my/m/profile/7611-emily70/about
http://ms-the1.level52.com/profile.php?mode=viewprofile&u=619
http://forums.atlasreactorgame.com/member.php?50144369-emily70
https://www.mnfclub.com/forum/member.php?action=profile&uid=19176
https://ecastats.uneca.org/acsweb/cr/UserProfile/tabid/866/userId/727022/language/en-GB/Default.aspx
https://forum.freeflysystems.com/index.php?members/emily70.11671/
https://forum.techland.pl/profile/19855-emily70/?tab=field_core_pfield_11
https://www.vinow.com/wwwtalk/profile/emily70/
http://nolouf-wifi-team.forum-box.com/profile.php?mode=viewprofile&u=675http://medicalhealth.mizbanblog.com/post/21
http://aabrothers.ir/member.php?action=profile&uid=866
http://appsray.ir/member.php?action=profile&uid=1091
http://progforum.ir/members/halime70.8066/
http://bazartokhmeh.ir/user-912.html
http://raazebaghaa.ir/member15094.html
http://forum.novel98.com/index.php?/profile/347-halime70/
http://alsafir.ir/member.php?action=profile&uid=926
http://alishateri.ir/member.php?action=profile&uid=1093
http://forum.mkcenter.ir/member.php?u=23417
http://www.kelidestan.com/forum/member.php?action=profile&uid=7603
http://progforum.ir/threads/%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C.10481/
http://progforum.ir/threads/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D9%88%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D8%8C-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%D8%8C-%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%82-%D8%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1.10482/
http://progforum.ir/threads/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88%D9%86%DA%A9-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1.10483/
http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=14484
http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=14485
http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=14486
http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=14487
http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=14489
http://www.kelidestan.com/forum/showthread.php?tid=14490
http://raazebaghaa.ir/thread58423.html
http://raazebaghaa.ir/thread58422.html
http://raazebaghaa.ir/thread58424.html#post60086
http://raazebaghaa.ir/thread58425.html#post60087
http://forum.novel98.com/index.php?/topic/269-%D9%88%D9%86%DA%A9-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%8C%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1%D8%8C-%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%82-%D8%8C%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%D8%8C%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1/
http://forum.novel98.com/index.php?/topic/270-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1%D8%8C-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF%D8%8C-%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%82%D8%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C%D8%8C-%D8%B2%DA%AF%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5/
http://forum.novel98.com/index.php?/topic/271-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF/
http://forum.novel98.com/index.php?/topic/272-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C/
http://medicalhealth.parsablog.com/post/19
http://www.forum.erteash.ir/memberlist.php?mode=viewprofile&u=13099
http://www.ecg-pnum.ir/forum/member.php?action=profile&uid=1735
http://www.spss-pasw.ir/Forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=19954
http://www.forum.mahtaa.com/User-halime70#comments/1
http://www.arteshesorkh.com/forum/member.php?u=14918
http://www.tollyclub.com/forums/member.php?2424-halime70
http://phpfoxclub.ir/user/3325-halime70/
http://forum.dotabaz.com/member8025.html
http://forum.googlep30.com/members/halime70-2483/
http://www.forum.mahtaa.com/Thread-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1
http://www.arteshesorkh.com/forum/showthread.php?p=485573#post485573
http://www.arteshesorkh.com/forum/showthread.php?p=485575#post485575
http://www.arteshesorkh.com/forum/showthread.php?p=485576#post485576
http://forum.dotabaz.com/thread3309.html#post61064
http://forum.dotabaz.com/thread3310.html#post61065
http://forum.dotabaz.com/thread3311.html#post61066
http://forum.dotabaz.com/thread3312.html#post61067
https://www.aqua-quest.ir/forum/members/23710/halime70/#vmessage10954
http://itssa.ir/forum/member.php?action=profile&uid=11617
https://forum.drp30.com/members/4227.html#vmessage2635
https://www.aqua-quest.ir/forum/thread14875/#post418759
https://www.aqua-quest.ir/forum/thread14877/#post418761
https://www.aqua-quest.ir/forum/thread14876/#post418760
http://itssa.ir/forum/showthread.php?tid=8270
http://itssa.ir/forum/showthread.php?tid=8272
http://itssa.ir/forum/showthread.php?tid=8273
https://forum.drp30.com/thread8192.html#post22005
https://forum.drp30.com/thread8191.html
https://forum.drp30.com/thread8193.html#post22006
http://mxsponsor.com/riders/emily-blunt/about
http://mxsponsor.com/riders/emily-blunt
https://www.cubecraft.net/members/emily70.452047/
https://bigsalty.com/community/profile.php?id=12848
http://www.flashflashrevolution.com/profile/emily70/#comments
https://www.allnumis.com/user/profile/emily70
http://beeriders.forumcrea.com/profile.php?id=3088
https://bigsalty.com/community/profile.php?id=12850
http://mxsponsor.com/riders/vanak-laser/about
http://mxsponsor.com/riders/vanak-laser
https://www.cubecraft.net/members/vanaklaser70.452072/
http://www.flashflashrevolution.com/profile/vanaklaser70/#comments
https://www.allnumis.com/user/profile/vanaklaser70
http://beeriders.forumcrea.com/profile.php?id=3089

https://www.digitalocean.com/community/users/golyyjodii96

http://www.parpar.ir/sys/ads/ads.php?ads=889

http://medicalhealth.mizbanblog.com/post/20

http://ghalebgraph.ir/Forum/User/halime70

https://forum.20script.ir/profile/11721-halime70/?tab=field_core_pfield_1

http://www.askdin.com/member.php?u=66302

http://blogers.ir/forum/member.php?action=profile&uid=14997

http://hampayan.rozblog.com/User/halime70

http://community.mybbiran.com/user-43939.html

http://forum.mspsoft.com/members/halime71.html#vmessage367

https://forum.gamefa.com/User-halime70

https://www.yekta-core.ir/members/halime70.html#vmessage214

http://skinak.ir/User/halime70

http://ghalebgraph.ir/Forum/Post/18122

https://forum.20script.ir/topic/12594-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86/#comment-50722

http://blogers.ir/forum/showthread.php?tid=27296&pid=224730#pid224730

http://hampayan.rozblog.com/Post/138

http://hampayan.rozblog.com/Post/243/Page/4

http://blogers.ir/forum/showthread.php?tid=29863&pid=224728#pid224728

http://blogers.ir/forum/showthread.php?tid=29883&pid=224727#pid224727

http://community.mybbiran.com/thread-21349.html

http://community.mybbiran.com/thread-21350.html

http://ghalebgraph.ir/Forum/User/novin70

https://forum.20script.ir/profile/11723-novin70/?tab=field_core_pfield_1

http://www.askdin.com/member.php?u=66303

http://hampayan.rozblog.com/User/novin70

https://forum.gamefa.com/User-novin70

http://forum.mspsoft.com/members/novin70.html#vmessage369

https://www.yekta-core.ir/members/novin70.html

http://skinak.ir/User/novin70

http://community.mybbiran.com/user-43940.html

http://blogers.ir/forum/member.php?action=profile&uid=14998

http://ghalebgraph.ir/Forum/Post/18122/Page/2

http://ghalebgraph.ir/Forum/Post/20134

http://ghalebgraph.ir/Forum/Post/21650

https://forum.20script.ir/topic/12597-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C/

https://forum.20script.ir/topic/12598-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86/

 https://forum.20script.ir/topic/12599-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF/

http://www.askdin.com/showthread.php?t=64009&p=1002283#post1002283

http://hampayan.rozblog.com/Post/1005

http://hampayan.rozblog.com/Post/1006

http://hampayan.rozblog.com/Post/1007

https://forum.gamefa.com/Thread-https-forum-gamefa-com-Thread-D8-B4-D8-B1-DA-A9-D8-AA-D8-AF-D8-B1-D9-85-D8-B3-D8

http://forum.mspsoft.com/thread6644.html#post10642

https://www.yekta-core.ir/thread1531.html#post9721

https://www.yekta-core.ir/thread2426.html#post9730

http://www.forum.firooz.com/memberlist.php?mode=viewprofile&u=13113

http://www.forum.firooz.com/viewtopic.php?f=174&t=9824&p=144203#p144203

http://www.forum.firooz.com/viewtopic.php?f=174&t=9875

http://forum.banianejavan.ir/user-14417.html

http://www.ubuntuforums.ir/members/2013-novin70#vmessage188

https://www.pin2ping.com/forums/topic/7500/buy-discount-nike-air-foamposite/view/post_id/18680

http://medicalhealth.parsablog.com/post/18

http://www.cinenetworld.com/member/view_blog.php?profile_id=7254

http://www.cinenetworld.com/member/profile.php?profile_id=7254

http://www.cinenetworld.com/member/blog_post_view.php?postId=54179

http://www.cinenetworld.com/member/blog_post_view.php?postId=54176


http://www.cinenetworld.com/member/blog_post_view.php?postId=54175

http://www.cinenetworld.com/member/blog_post_view.php?postId=54174

http://www.cinenetworld.com/member/blog_post_view.php?postId=54177

http://www.cinenetworld.com/forum/topic.php?topic_id=9067

http://eu.musikazblai.com/usuarios/perfil/halime70/

http://forum.redkalinka.com/member5517.html

http://www.forum.persianadmins.ir/members/71314-halime70

http://payacms.com/user.php?id.704

http://www.catia.ir/forum/member.php?action=profile&uid=12246

http://wbb.travianforum.ir/user/101729-halime70/

http://eu.musikazblai.com/foro/topic/5650?replies=2#post-64034

http://forum.kardoonline.com/user-15022.html

http://www.iranmicro.ir/forum/members/halime70/#vmessage1039

https://forum.1roman.ir/members/5475/

http://forum.redkalinka.com/post27974.html#p27974

http://www.forum.persianadmins.ir/threads/42704-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-(%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9)%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF?p=162254#post162254

http://www.forum.persianadmins.ir/threads/42705-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C?p=162255#post162255

http://forum.kardoonline.com/thread-2783.html

http://forum.kardoonline.com/thread-2784.html
http://forum.kardoonline.com/thread-2785.html
https://forum.1roman.ir/threads/37416/
https://forum.1roman.ir/threads/37417/
https://forum.1roman.ir/threads/37423/
https://forum.1roman.ir/threads/37422/
https://forum.1roman.ir/threads/37420/
https://forum.1roman.ir/threads/37419/
https://forum.1roman.ir/threads/37418/
http://wbb.travianforum.ir/thread/53001-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%84%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C/
http://wbb.travianforum.ir/thread/53003-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1/
http://wbb.travianforum.ir/thread/53004-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C/
http://wbb.travianforum.ir/thread/53005-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1/
http://wbb.travianforum.ir/thread/53006-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%86/
http://wbb.travianforum.ir/thread/53007-%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C/
http://wbb.travianforum.ir/thread/53008-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B9%DB%8C%E2%80%8B/
http://medicinemagazine.parsiblog.com/
http://medicinemagazine.parsiblog.com/Posts/111/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86+%D8%AA%D8%B1%DA%A9%D9%8A%D8%A8%D9%8A+%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%D9%8A%D8%AF/
https://forum.s15oc.com/members/6465.html
http://zerocoolpro.biz/forum/members/halime70.9545/
http://www.forums.downloadkral.com/member.php?1122-halime70&vmid=81#vmessage81
http://forums.mybb-plugins.com/User-halime70
http://homestudioitalia.com/forum/user/47913-halime70/
https://www.astrotalk.ir/user-2951.html
https://www.robot-forum.com/robotforum/index.php?action=profile
http://2roos.ir/member.php?action=profile&uid=340
http://www.tollyclub.com/forums/member.php?2424-halime70
https://www.mostafa3d.com/forum?func=view&catid=64&id=134840#134840
http://www.tollyclub.com/forums/member.php?2424-halime70
https://www.robot-forum.com/robotforum/other-languages-27/t29459/
https://www.robot-forum.com/robotforum/2001325991-(chinese)/kuka-c1-software-problem-about-kuka-c1/
http://medicalhealth.avablog.ir/post/17/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9+%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF
http://medicalhealth.avablog.ir/
https://www.male-scammers.com/forum/member.php?3405-halime70&vmid=77#vmessage77
http://www.mozh.org/users/halime70/
https://forum.motarjemonline.com/member/10370-halime70
http://www.forum-mecanique.net/profile.php?id=282483
http://forum.persiannetworks.com/members/72762.html
http://forum.techno-electro.com/User-halime70
https://forum.iranphp.org/User-halime70
https://forum.exceliran.com/member.php/62313-halime70
http://3rdnci-asna-ipp.ir/member.php?action=profile&uid=344
http://2funsara.ir/member.php?action=profile&uid=135
http://www.mozh.org/Forum/hse-sundry/topic-t5129.html
http://www.forum-mecanique.net/viewtopic.php?pid=77990#p77990
http://www.forum-mecanique.net/viewtopic.php?pid=77992#p77992
http://www.forum-mecanique.net/viewtopic.php?pid=77993#p77993
https://forum.exceliran.com/showthread.php/14038-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84?p=66353#post66353
http://www.farspatogh.ir/members/23798/
http://www.farspatogh.ir/threads/75989/
http://www.farspatogh.ir/threads/75990/
http://www.farspatogh.ir/threads/75991/
http://www.farspatogh.ir/threads/75992/
http://www.farspatogh.ir/threads/75993/
http://www.farspatogh.ir/threads/75994/http://medicalhealth.avablog.ir/post/16/%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1+%D8%AF%D8%B1+%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%8C%D8%B9%D9%84%D8%A7%D8%A6%D9%85+%D9%88+%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87+%D9%87%D8%A7%D8%8C%D8%B1%D9%88%D8%B4+%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86+%D9%88+%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5+%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1+%D8%AF%D8%B1+%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C

http://medicalhealth.mizbanblog.com/post/14

http://medicalhealth.parsablog.com/post/15

http://medicinemagazine.parsiblog.com/Posts/108/

http://medicalhealth.avablog.ir/post/15/

http://medicalhealth.mizbanblog.com/post/13

http://medicalhealth.parsablog.com/post/14

http://medicinemagazine.parsiblog.com/Posts/107/

http://medicalhealth.avablog.ir/post/14/%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C+%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF

http://rasekhoon.net/weblog/hemorrhoidsandtreatment/show/915151/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88-%D8%B3%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%DB%8C

https://news.akhbarrasmi.com/news/139708063242910003/%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%82-%DB%8C%D8%A7-%D9%81%DB%8C%D8%B4%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

https://forum.opencart.ir/4568-%D9%86%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%DB%8C%DA%A9%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF.html#post16311

http://www.vbiran.ir/thread117430.html#post780899

https://forum.mlmarketing.ir/thread2161.html#post2998

http://safareonline.com/showthread.php?tid=10296

https://news.akhbarrasmi.com/news/13970806324289608/%D9%85%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C/

http://irforum.madmoo.com/showthread.php?t=26702

http://irforum.madmoo.com/showthread.php?t=26703&p=614686#post614686

https://forum.azaronline.com/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/3589-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1%7C%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D8%B6%D8%A7-%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B9%DB%8C%7C%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1%D8%8C-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF%D8%8C-%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%82%D8%8C-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%D9%88-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C.html#post4270

http://phpbb.maghsad.com/software-general/topic-t9123.html

http://forums.parsjoom.ir/thread-21403.html

http://phpbb.maghsad.com/software-general/topic-t9118.html#p34363

http://forums.parsjoom.ir/thread-21395-post-101535.html#pid101535
http://sco.lt/8XNepF
https://www.scoop.it/u/emilyblunt

https://hubpages.com/holidays/christmas-gifts-2

https://hubpages.com/health/bestclinic

https://hubpages.com/@rashel70

https://ipsfarsi.com/profile/7547-drzarei/?tab=field_core_pfield_19
http://www.darebehesht.com/members/5269-drzarei/#vmessage265
http://www.forum.scriptcamp.ir/Forum/User/drzarei
http://kpnu-csc.ir/forum/members/drzarei/#vmessage380
https://www.tarfandestan.com/forum/member607880.html#vmessage328674
http://forums.parsjoom.ir/user-40004.html
http://phpbb.maghsad.com/drzarei-u16152/
http://blogers.ir/forum/member.php?action=profile&uid=14988
https://forum.azaronline.com/members/drzarei.html
http://irforum.madmoo.com/member.php?u=20791
http://frm.iran-gold.com/member.php?action=profile
http://safareonline.com/member.php?action=profile&uid=967
http://www.askquran.ir/member.php?u=90774
https://forum.mlmarketing.ir/members/1641.html#vmessage61
http://www.vbiran.ir/members/drzarei/
http://www.mp4.ir/Video?Watch=60262-530823969
http://bodolove.rozblog.com/User/drzarei
http://forum.pi3idl.com/member.php?1311-drzarei&vmid=192#vmessage192
https://forum.opencart.ir/member10379.html#vmessage275

http://jarahclinic.angelfire.com/

http://kpnu-csc.ir/forum/-/7505-a.html#post13402

http://jarahclinic.angelfire.com/%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-.html

http://jarahclinic.angelfire.com/%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-.html

http://jarahclinic.angelfire.com/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1.html

http://jarahclinic.angelfire.com/%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F.html

https://agahinameh.ir/adv/101952/

https://agahinameh.ir/adv/101953/

https://agahinameh.ir/adv/101954/

http://irforum.madmoo.com/showthread.php?t=26691&p=614670#post614670

https://forum.opencart.ir/4566-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF.html#post16305

https://news.akhbarrasmi.com/news/139707253224610003/%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D9%88%D9%84-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF/?_ga=2.81112981.342258402.1540632294-513285041.1539696004

http://forums.parsjoom.ir/thread-21399.html

http://phpbb.maghsad.com/software-general/topic-t9122.html#p34361

https://forum.mlmarketing.ir/thread2152.html#post2984

http://safareonline.com/showthread.php?tid=10281

http://www.forum.scriptcamp.ir/Forum/User/halime70
http://www.darebehesht.com/members/5267-halime70/?tab=visitor_messaging#visitor_messaging
https://ipsfarsi.com/profile/7541-halime70/?tab=field_core_pfield_19
http://kpnu-csc.ir/forum/members/halime70/?tab=visitor_messaging#visitor_messaging
https://www.tarfandestan.com/forum/member607536.html?seltab=aboutme#aboutme
https://forum.azaronline.com/members/halime70.html#vmessage91
http://barnamenevis.org/member.php?406753-halime70
http://irforum.madmoo.com/member.php?u=20784
http://blogers.ir/forum/member.php?action=profile&uid=14980
http://phpbb.maghsad.com/halime70-u16151/
http://forums.parsjoom.ir/user-39997.html
http://frm.iran-gold.com/member.php?action=profile&uid=1385
http://safareonline.com/member.php?action=profile&uid=964
http://www.askquran.ir/member.php?u=90761
https://forum.mlmarketing.ir/members/1632.html#vmessage60
http://www.vbiran.ir/members/halime70/
http://bodolove.rozblog.com/User/halime70
http://forum.pi3idl.com/member.php?1306-halime70
https://forum.opencart.ir/member10363.html#vmessage273


 http://www.1pezeshk.com/archives/2018/10/jarah-clinic.html

http://www.talab.org/reportage/%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF.html

http://www.asemooni.com/advertorial/iran-clinic

http://talk-staging.plesk.com/members/vanaklaser.183975/


http://www.mp4.ir/Video?Watch=60262-265219236

https://www.namasha.com/v/3IjzwPX9

http://www.mp4.ir/Video?Watch=60262-408853520

https://www.namasha.com/v/DSpsTjJZ

https://www.pinterest.com/clinicnovin/pins/

https://www.youtube.com/watch?v=aq6eiiseFaQ

http://jarahclinic.blogspot.com/]

https://www.reddit.com/user/jarahclinic

https://www.youtube.com/watch?v=1A2ES7U1m7M

https://www.youtube.com/watch?v=zb8vUZUgtCE


https://www.7learn.com/forums/users/nadihamidi201779

https://www.7learn.com/forums/topic/%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%b9%d9%84%db%8c%d8%b1%d8%b6%d8%a7-%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b9%db%8c

https://www.7learn.com/forums/topic/%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D9%88%D9%84-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%AF

https://forum.hammihan.com/thread302973.html#post6864756

http://knsz.prz.edu.pl/forum/member.php?action=profile&uid=111778

https://moz.com/community/users/10476865

https://www.behance.net/gallery/71609207/_

https://www.7learn.com/forums/topic/%d9%88%d9%86%da%a9-%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1

https://www.slideshare.net/mandyjody/clipboards/jarah-clinic

https://www.behance.net/nadihamidi9618

https://www.torgi.gov.ru/forum/user/profile/609407.page

http://www.joomlatune.com/forum/index.php/topic,197192.0.html

http://talk-staging.plesk.com/members/rashel70.183974/

http://talk-staging.plesk.com/members/emily70.183973/

https://embla.zendesk.com/hc/no/community/posts/360028551892-%D0%9C%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B0?page=1#community_comment_360002770692

https://embla.zendesk.com/hc/no/community/posts/360028426031-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%82-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%B2%DA%AF%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5

https://www.kiwibox.com/mandy70/blog/entry/146133795/-/?pPage=0

https://www.kiwibox.com/mandy70/blog/entry/146133827/-/?pPage=0


 • ۹۷/۰۷/۲۸
 • golnar jody

نظرات (۱)

 • نگار جهانشاهی
 • خیلی قشنگه

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی